Šv. Florijono diena – daug šypsenų, padėkų ir muzikos

Data

2018 05 09

Įvertinimas
0
DSC_3858.JPG

Gegužės 4-ąją, kaip ir kasmet, šalies ugniagesiai gelbėtojai minėjo Šv. Florijono, Gaisrų sergėtojo dieną. Šv. Florijono diena Lietuvoje buvo minima iki antrojo pasaulinio karo, o atkūrus nepriklausomybę ji vėl tapo ugniagesių ir gelbėtojų profesine švente. Tradiciškai už ugniagesius buvo aukojamos Šv. Mišios, apdovanoti nusipelnę ugniagesiai gelbėtojai, bei pagerbtas kiekvienas, pasirinkęs šią kilnią, daug ištvermės ir pasiaukojimo reikalaujančią profesiją. Šv. Florijono dienos minėjimuose netrūko įspūdžių, gerų emocijų ir muzikos.

Vidaus reikalų ministerijos orkestras nuo pat ankstaus ryto grojo Šv. Mišiose, kurios buvo aukojamos už ugniagesius Vilniaus Arkikatedroje bazilikoje.

Po Šv. mišių Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente, kuriame apsilankė daug garbingų svečių, atskubėjusių pasveikinti ugniagesių profesinės dienos proga, skambėjo lietuviška muzika. Orkestras kartu su operos solistu Audriumi Rubežiumi atliko programą „Šalis, kur tave užaugino“, kurioje skambėjo Vytauto Klovos, Danieliaus Dolskio, Mindaugo Tamošiūno, Algimanto Raudonikio, Tomo Leiburo, Mikalojaus Noviko, Gintauto Abariaus ir kitų autorių kūryba.